חדשותראשי

שאנגחאי מקימה "עיר שייט בינלאומית"

הכוונה להפוך את נמל הקרוזים לשלישי לגודלו בתבל, עם החנות הפטורה ממכס הראשונה בנמל סיני

שלטונות המחוז שמארח את נמל הקרוזים של שאנגחאי מתכננים להפוך את הנמל ב-Wusongkou, לשלישי בגודלו בתבל. הנמל, הממוקם מצפון לעיר בקרבת שפך הנהר הונאגו, מתוכנן להפוך ל"עיר שייט בינלאומית".

העיתון צ'יינה דיילי ניוז מספר לקוראיו שסין נעשתה לשוק השייט השני בגודלו בעולם בהיקף הנוסעים. 2.19 מיליון סינים הפליגו בשנה שחלפה והם מהווים יותר ממחצית מכלל נוסעי השייט באסיה, שני שלישים מכלל הנוסעים הסינים מתחילים או מסיימים את מסעם בנמל שאנגחאי. הנמל של שאנגחאי יהיה הראשון בסין שיפתח חנות פטורה ממכס.

לצד הטיפול רווחת נוסעי הקרוז הכוונה היא לייצר במקום תעשיה שתשרת את צורכי הענף. לפי דובר רשמי של מחוז בושאן בכוונת השלטונות לתמוך בפיתוח ענף השייט בהיקף של 14 מיליארד דולר בשנה.

"עד כה מחוז בושאן בנה מערכת יחסים קרובה עם מובילי השוק, המספנה הממלכתית של סין (CSSC) וחברת הספנות MSC כדי לפתח את ענף השייט", אמר לעיתון סו פינג, סגן מנהל מחוז בושאן.

המספנה הסינית הודיעה זה לא מכבר שתהפוך את מחוז בושאן למרכז פעילותה. יו"ר החברה מסר כי היא תשקיע בפארק התעשייה שתקים כ-7 מיליארד דולר בעשור הקרוב. המספנה משתפת פעולה עם מספנות Fincantieri וכן עם חברת הקרוז קרניבל.

ספר ההזמנות של CSSC לבניית ספינות חדשות עומד על 116 אוניות בשווי 67 מיליארד דולר. לפני שלוש שנים לא נבנו ספינות כאלה בסין. כעת נבנות עשר כמותן.

נמל הקרוזים Wusongkou הוא כיום הרביעי בגודלו בעולם. יותר מ-2,000 משטי ספינות קרוז עגנו ברציפיו ויותר מ-13 מיליון נוסעים ירדו מהן.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close