חדשות

שופטת פדרלית מאיימת לאסור עגינת אוניות קרניבל בארה"ב

החברה מחוייבת לבדיקות תקופתיות כדי לוודא עמידתה בתנאי הסדר בעקבות זיהום מימי הים. נטען נגדה שהיא ניסתה לעקוף את הבדיקות

שופטת בית המשפט הפדרלי של ארצות הברית בפלורידה, פטרישיה זץ, הודיעה בסוף השבוע כי היא עלולה לאסור באפן זמני את עגינת של אוניות הקרוז של חברת קרניבל במימיה של ארצות הברית ובנמליה. האיסור יהווה צעד של ענישה בשל הפרה של חברת הקרוז של תנאים שהוטלו עליה לפני שנתיים. החלטה סופית של בית המשפט תינתן בחודש יוני.

העיתון מיאמי הראלד דיווח כי קרניבל הגיעה להסדר משפטי בפני אותה שופטת בעקבות הזרמת דלק לים בידי ספינות של חברת הבת פרינסס-קרוזס. החברה ניסתה להסתיר זאת אך כשלה. בהסדר נקבע כי החברה תשלם 40 מיליון דולרים וכי היא והחברות הבנות שלה מתחייבות לעמוד בתנאים מסויימים במשך חמש שנים. לבית המשפט הוגשו באחרונה מסמכים ולפיהם עשו החברות הללו מהלכים שונים בשנתיים שחלפו כדי לעקוף את הבדיקות שנועדו לוודא שהן עומדות בתנאי ההסכם. עוד נטען כי נעשו גם ניסיונות לשנות את תנאי ההסכם באורח לא גלוי.

בהודעה מטעמה של החברה נאמר כי מדובר במתן פרשנות לא נכונה להודעת בית המשפט וכי בכוונת החברה לתת מענה מלא  לסוגיות שהעלתה השופטת. דובר החברה הוסיף כי החברה מגלה מחוייבות מלאה להגנה על הסביבה. רשימת חברות הבת של קרניבל כוללת גם את הולנד-אמריקה, קוסטה-קרוזס, ו-P&O-קרוזס, סיבורן-קרוז-ליין.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close