אוניותטרנדים

שיא נוסעי הקרוז – 9,500 נופשים על אוניה אחת

חברת Dream Cruises בונה ספינה שעל סיפוניה יהיו 2,500 תאים שיאפשרו הלנת מספר שיא של תיירים. האוניה מיועדת לפעול מסין

היא לא תהיה ספינת הקרוז הגדולה ביותר אך היא תוכל להשיט את המספר הגדול ביותר של נופשים על סיפוניה. בימים אלה עמלות שתי מספנות בגרמניה על בנייתה של האוניה החדשה עבור חברת Dream Cruises. בעונת השיא תוכל הספינה לאכסן תוך כדי משט אחד 9,500 נוסעים ועוד למעלה מאלפיים אנשי צוות.

הספינה שנבנית במקביל במספנות ויסמאר ורוסטוק היא מדגם גלובל-קלאס ותסופק לחברה ב-2021. משקלה יהיה 204,000 טונות, אורכה יגיע ל-342 מטרים ורוחבה יהיה 46 מטרים. האתר קרוזפיבר מספר ש-600 קבלני משנה עמלים כדי לספק את הנדרש לבנייתה של האניה.

על האניה יהיו 2,500 תאים אך גודלם, המיטות שיותקנו בהם והעובדה שבחלקם יהיו שירותים כפולים יאפשרו את תכולת השיא. כיום, ספינת הקרוז הגדולה בתבל כיום היא Symphony of the Seas של רויאל-קריביאן, שלה 18 סיפונים. במקסימום תפוסה היא יכולה להשיט 6,880 נופשים למרות שהיא כבדה יותר (228,000 טון) וארוכה יותר (362 מטרים) מהספינה שנבנית עבור Dream Cruises.

הספינה החדשה אמורה לשוט במזרח אסיה והיא נבנית עבור השוק הסיני הצומח. Dream Cruises המתמחה באזור זה היא בבעלות קונצרן Genting Hong Kong, שהוא בעל השליטה בחברת קרוז נוספת – קריסטל קרוזס. בנוסף, הקונצרן הוא בעל השליטה במספנות Lloyd Werft ו- Nordic Yards שבגרמניה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button