אסיה פסיפיקחדשות

שילמו 9,000 דולר והורדו מן האניה כי לא היתה להם ויזה

זוג אמריקאי נטל חלק במסע בן 14 ימים שכלל את סין. גם נכונותם להישאר על האוניה לא עזרה והם נטשו את האניה בדרום קוריאה

ויליאם קואטס, בן 71, ורעייתו תכננו את המסע הזה זמן רב. הם רכשו כרטיסים למשט קרוז בן 14 ימים שיכלול את יפן, דרום-קוריאה וסין תמורת כ-9,000 דולרים. בהגיעם ליוקוהאמה ביפן הם עלו על סיפונה של ספינת קרוז ווסטרדם של חברת הולנד-אמריקה והפליגו עמה לדרום קוריאה. ביומה השלישי של ההפלגה הם הופתעו לשמוע מצוות האניה כי עליהם לארוז חפציהם ולרדת מן הספינה בנמל פוסן.

לבני הזוג התברר שכאזרחים אמריקאים הם חייבים ויזה שתאפשר את ירידתם לחופי סין וברשותם לא הייתה כזאת. ניסיונות של חברת הספנות לסדר ויזה על אתר כשלו וגם ההצעה שבני הזוג ישארו על הסיפון בכל זמן עגינתה של האניה בנמל סיני לא צלחו. בני הזוג נטשו מן האוניה ונאלצו לדאוג בעצמם לכרטיסי טיסה, שעלותם הסתכמה ב-2,400 דולרים.

לאתר האינטרנט news.com.au המביא את הסיפור התברר שחברת הולנד-אמריקה דחתה את דרישת בני הזוג לקבל החזר כספי. בדיקה העלתה כי חברת הספנות הזהירה מראש את לקוחותיה כי השגת הויזות היא באחריותם וכך גם נאמר בחוזה. בנוסף, טענה החברה כי שלחה לנוסעיה שתי הודעות בעניין הויזות. לביש מזלם של בני הזוג קואטס הם היו עסוקים בטיולים במשך חודשים אחדים לפני מועד ההפלגה וכל אותה תקופה לא עשו שימוש במחשב וכך לא קיבלו את ההודעות.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close