חדשותראשי

שלושה בני אדם מצאו את מותם בקפיצה מסיפון אוניות קרוז בשבוע האחרון

נוסע של חברת רויאל קריביאן קפץ אתמול אל שקפץ מסיפון ספינת הקרוז Symphony of the Seas שהפליגה בים הקריבי. בשבוע האחרון נוספו עוד שני מקרים דומים מספינות קרוז בעולם

חברת הספנות רויאל קריביאן פרסמה הודעה ובה נמסר כי אזרח אוסטרלי קפץ אל הים בין השעות 3 ל-5 לפנות בוקר וכי סירת הצלה שהורדה אל הים אספה את גופתו. ההודעה פורסמה לאחר שאחדים מנוסעי הספינה דיווחו על האירוע ברשתות החברתיות.

Symphony of the Seas של רויאל קריביאן היא אחת מאוניות הענק השטות בימים והיא מצויה בעיצומו של מסע בן 7 ימים בין איי הים הקריבי. היא צפויה לחזור בשבת לנמל הבית שלה במיאמי. אוניה זאת, כרבות כמותה, אינה מצויידת במערכת המאפשרת לגלות באופן מיידי את עובדת מעברו של אדם אל מעבר לגדר הבטיחות של הסיפון.

צילום: Shutterstock

מקרה נוסף של קפיצה לים מסיפון אוניה היה לפני השבוע. אזרחית טאייוואנית בת 41 קפצה מסיפון אניית הקרוז סאן פרינסס ב-7 באוגוסט. האוניה שטה בנתיב מ-Keelung שבטאיוואן לאוקינאווה שביפן. האשה, שהפליגה עם אמה ודודתה, קפצה אל הים בשעה 6 בבוקר. הספינה חזרה לאזור כדי לחפש אחריה, אך גופתה לא נמצאה והאוניה המשיכה בדרכה. גם באוניה זאת אין מיכשור המאפשר דיווח מיידי. מצלמות האוניה הראו לפי הדיווחים כי האשה עברה את גדר הבטיחות בסיפון ה-11 וקפצה אל הים.

מקרה מוות נוסף של אדם שקפץ מן הסיפון דווח בסוף השבוע בסין. מדובר באזרח סיני בן 45 שקפץ מסיפון האוניה מג'סטיק פרינסס ששטה בקרבת שנחאי. אשתו של האיש דיווחה על כך לצוות הספינה אך החיפושים אחריו העלו חרס. האוניה המשיכה במסעה לנגאסקי שביפן.

על פי האתר קרוז-לאו-ניוז מאז שנת 2000 נהרגו 347 איש שקפצו או נפלו אל מותם מעל סיפון של אוניות קרוז.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close