אירופה, המזרח התיכון ואפריקה

18 חודשים לאחר ההוריקן: האי סנט-מרטין רושם שיא של עגינות

1.6 מיליון נופשים הגיעו לאי הקריבי ב-2018 על סיפון 489 אוניות קרוז

נמל פיליפסבורג שבעיר הגדולה ביותר ועיר הבירה של החלק ההולנדי של האי סנט-מרטין (Sint Maarten), הוא אחד מיעדי הקרוז הפופולריים שבאיים הקריביים וזאת למרות שהאי נפגע בסופת ההוריקן אירמה בספטמבר 2017 ו-70% מתשתיותיו נפגעו. השיקום של האי היה מהיר, יום לאחר שהסופה חלפה הגיעה לנמל האוניה Adventure of the Seas של רויאל-קריביאן בהביאה אספקה הכרחית כמים, מזון משומר, שקיות אשפה וביגוד. במהלך החודשים לאחר מכן שוקמו רשתות התקשורת, המים, החשמל ושדה התעופה.

שנת 2018 היתה עונת השיא של עגינת אוניות הקרוז בנמל פליפסבורג, כש-1,597,101 תיירים ירדו מהן אל רציפיו. ספינות של חברות הקרוז הגדולות, כרויאל-קריביאן, קרניבל סלבריטי-קרוזס עוצרות במסעותיהן באי ובסך הכל נרשמו במהלך השנה שחלפה 489 עגינות.

סנט-מרטין התגלה במסעו השני של כריסטופר קולומבוס ליבשת החדשה. קולומבוס העניק לו את שמו למרות שכף רגלו לו דרכה על האי.שטחו של האי הוא 37 קמ"ר והוא אחד האיים המזרחיים בקריביים. האי מחולק לשניים בין צרפת והולנד שחולשת על 40% משטחו בחלקו הדרומי. והוא ידוע כאי הקטן בתבל ששתי מדינות שולטות בו. מספר תושביו בשתי הטריטוריות הוא 75,000 איש ואשה.

יחודו התיירותי הוא בחופיו ובאווירה האירופית של עיירותיו הנטועות בין גבעות ירוקות. העיר פיליפסבורג עצמה עשירה בהיצע תיירותי ומי שביקר אי פעם בעיר חוף בהולנד עלול לרגע לשכוח שהוא מטייל באחד מאיי הקריביים האקזוטיים. אטרקציה תיירותית נוספת היא מגוון סוגי הפרפרים המצויים בו.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close