חדשות

3 נמלים מנעו כניסת נוסעי קרוז

שלוש ספינות קרוז נחשדות שעל סיפוניהן יש נושאי נגיף הקורונה. אחת עוכבה ביפן ומשתיים אחרות נשללה האפשרות לעגון בדומיניקנה ובמנילה

משלוש ספינות קרוז נמנעה אתמול (3.2.2020) האפשרות לעגון בנמלים שונים ולאפשר לנוסעיהן לרדת אל החוף בהתאם לתוכנית המקורית וזאת בשל החשש שעל סיפוניהן יש נוסעים נשאי נגיף הקורונה. 

על האוניה Westerdam  של הולנד-אמריקה נאסר לעגון במנילה, בירת הפיליפינים; על AIDAperla נאסר לעגון בנמל רוסו שבדומיניקנה; על דאימונד-פרינסס הוטל סגר בנמל יוקוהמה שביפן.

ספינת הקרוז AIDAperla של Aida Cruises שבסיסה בגרמניה ונשלטת בידי קונצרן קרניבל נאסר אתמול לעגון בדומיניקה, האי הקריבי הזעיר. היה זה הנמל השני במהלך מסעה של הספינה בים הקריבי שכניסתה של האוניה לא אופשרה. אתמול דווח בפספורטקרוז ששלטונות סנט-לוצ'יה מנעו את עגינתה בנמל המקומי לאחר שהתברר שאחדים מנוסעיה סובלים מדלקת בדרכי הנשימה.

האוניה עם למעלה מ-3,000 נוסעים על סיפונה מצויה בעיצומו של מסע בן 14 ימים. מדומיניקנה הפליגה הספינה לאי השכן גוואדלופ ושם הותר לה לעגון. לנוסעים הותר לרדת אל היבשה לראשונה מאז 31 בינואר עת היא עגנה בסנט-וינסנט. הספינה אמורה לשוב לנמל המוצא של מסעה, בברבדוס, ב-13 בפברואר.

ביוקוהמה שביפן עוכבה ספינת הקרוז Diamond Princess ל-24 שעות לאחר ששלטונות הנמל הטילו עליה הסגר כדי לאפשר בדיקה רפואית של נוסעיה בידי גורמי בריאות מקומיים. מסעה של הספינה הנמשך 16 ימים יוארך בשל כך ביום אחד.

חברת הקרוז פרינסס מסרה שהבדיקה הייתה הליך רגיל בעקבות הידיעה לפיה נוסע כבן 80 שעלה לספינה ביוקוהמה ב-20 בינואר, הפליג על סיפונה 5 ימים וירד ממנה בהונג-קונג, פיתח תסמינים חשודים כעבור שישה ימים.

ספינת הקרוז של הולנד אמריקה, Westerdam, יצאה למסעה מהונג קונג בשבת ובחלוף 24 שעות של שייט בדרכה למנילה הודיע הקברניט לנוסעיה כי נאסר על הספינה להיכנס לפיליפינים. הנשיא, רודריגו דוטרטה, אסר על כניסת מטיילים מסין, מהונג קונג וממקאו לאחר שבפיליפינים ארע מקרה המוות הראשון מן הנגיף מחוץ לסין.

Westerdam תסיים את מסעה ביוקוהמה ולא בשנחאי, כפי שתוכנן מלכתחילה.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close