חדשותראשי

CDC: חברות השייט האמריקאיות יוכלו בקרוב לקבל "תעודת שייט על תנאי"

המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC) ביטל את צו איסור ההפלגות ודורש מהחברות מערך מדוקדק של אמצעים נגד קורונה והליך של ניסויים לפני פתיחת ההפלגות לציבור הרחב. רויאל קאריביאן: "אנו עורכים מספר מבחנים בתנאים אמיתיים באניות"

המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) הודיע על ביטול הצו הגורף לאיסור הפלגות ופרסם דרישות מפורטות, שיוכלו להחזיר את אוניות הקרוזים לפעילות בחודשים הקרובים.
ההחלטה של ה-CDC על סיום תוקף הצו ב-31 באוקטובר מעודדת את תעשיית השייט בפלורידה, שהייתה משותקת מאז שה-CDC אסר על פעילות שיט הנוסעים ב-13 במרץ על רקע התפרצויות הקורונה בים.
ועם זאת, חברות השייט יצטרכו להוכיח כי פרוטוקולי הקורונה שלהן עונים על הדרישות הספציפיות ויפעילו הליך ניסוי לפני שהנוסעים יוכלו לחזור, וכמו כן יצטרכו להתקשר בהסכמים בכתב עם מוסדות רפואיים לטיפול בכל התקלות האפשריות.
ההנחיה של CDC בת 40 העמודים, שפורסמה בסוף השבוע, מחייבת גישה מדורגת. תחילה על החברות להוכיח שהן יכולות להגן על אנשי הצוות מפני הקורונה, ואז לערוך הפלגות מדומות עם נוסעים מתנדבים, ורק אחרי כן לקבל “תעודת שייט על תנאי” מה-CDC.
דרישות הבדיקה של ה-CDC – בדיקת PCR לכל הנוסעים ואנשי הצוות בימי העלייה והירידה מהאונייה – חורגות מהפרוטוקולים שהציעו חברות השייט, שכעת יצטרכו להתמודד עם הדרישה.
מרבית חברות השייט הגדולות – תאגיד קרניבל, רויאל קריביאן, נורוויג’ן קרוז ליין, MSC קרוזים, דיסני קרוז ליין – ביטלו זה מכבר את כל ההפלגות שיוצאות מנמלי ארה”ב עד לפחות 1 בדצמבר או אף מאוחר יותר.
סביר להניח כי ההפלגות בארה”ב יחודשו מדרום פלורידה. נמל מיאמי הוא נמל השייט העמוס בעולם, ובדרום פלורידה נמצאים גם משרדי המטה של החברות הגדולות, המעסיקות יותר מ-10,000 עובדים.

בחברת רויאל קאריביאן בירכו על החלטת ה-CDC ופרסמו בתגובה: "בזמן שאנו מתחילים לקבל הזמנות ל-2021-22 ואנו מחכים בקוצר רוח לקבל את אורחינו חזרה באניות, אנו עובדים קשה בימים אלה ויש לנו עוד הרבה לעשות בהמשך. רויאל קאריביאן מחויבת לקחת את הזמן ולעשות את הדברים בדרך הנכונה. בין השאר: הדרכות לצוותים בפרוטוקולים החדשים בתחום הבריאות והביטחון. אנו עורכים מספר מבחנים בתנאים אמיתיים באניות. כך נמסר מחברת רויאל קאריביאן.
אורי שנבל, מנכ"ל סנורמה, המיצגת את תאגיד רויאל קאריביאן בישראל: "אנחנו ניקח את הדברים לאט ולא נמהר עד שנהיה בטוחים שאנו באמת יכולים להציע לאורחינו ולצוותים שלנו ביטחון מלא בזמן שהם יוצאים איתנו לחופש.״ כך מוסיף אודי שנבל מנהל פיתוח עסקי בסנורמה, נציגת מכירות בלעדית בישראל של תאגיד רויאל קאריביאן העולמי".

כתבות קשורות

Back to top button