חדשות

7 תיירים נהרגו בהתהפכות ספינת טיולים בדנובה

ספינת טיולים הונגרית התנגשה בספינת-קרוז של ויקינג והתהפכה בתוך שניות. עוד 21 תיירים ואנשי צוות נעדרים

שבעה תיירים דרום קוריאניים נהרגו אמש (29.5.19) בעקבות התנגשות בין שתי ספינות במימי הדנובה בבבודפשט בירת הונגריה. עוד 21 נוסעים ואנשי צוות נעדרים. שבעה אחרים חולצו מן הנהר.

ההתנגשות ארעה בין ספינת הקרוז Sigyn של ויקינג-ריבר-קרוז לבין ספינת טיולים הונגרית, שעל סיפונה היו 30 תיירים דרום קוריאניים, שלושה מדריכים הונגריים וכן אנשי צוות. ספינת הקרוז גדולה וכבדה מספינת הטיולים ואיש מנוסעיה לא נפגע.

שתי הספינות נעו באותו כיוון וכאשר הגיעו לגשר מרגיט שבמרכז בירת הונגריה, לא הרחק מבניין הפרלמנט. לפי דבריו של קצין משטרה שצוטט בכלי תקשורת אחדים סטתה הספינה ההונגרית של חברת פנורמה מנתיבה וספינת הקרוז של ויקינג פגעה בה בחרטומה. כתוצאה מן ההתנגשות התהפכה הספינה עם התיירים הדרום קוריאניים וכל נוסעיה נפלו למים. לדבריו של עד ראיה ספינת הטיולים התהפכה בתוך שניות. נוסעיה לא לבשו חליפות הצלה.

מזג האוויר הסוער בבודפשט מקשה על עבודות החיפוש וההצלה וגורמים שדיברו עם ה-BBC מטילים ספק באפשרות שיימצאו ניצולים. מזג האוויר גרם לנהר לגעוש בעת ההפלגה ויתכן שזאת הסיבה לסטיית ספינת הטיולים מנתיבה. שיירים של ספינת הטיולים נמצאו מאות מטרים ממקום התהפכותה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close