טרנדים

קשי הפלסטיק הורדו מן הסיפון

וירג'ין-וויאג'ס לא תעשה שימוש בכלים חד-פעמיים, קרניבל ו- P&O סילקו את הקשים למשקאות, וגם רויאל-קריביאן וסלבריטי הודיעו שינקטו בצעדים דומים

בשבוע שעבר (23.7.18) הציגה חברת וירג'ין-וויאג'ס, חברת טיולי הקרוז החדשה שמקים היזם הבריטי ריצ'רד ברנסון, את תוכניותה. החברה הודיעה כי בכוונתה לדאוג לאיכות הסביבה והכריזה כי היא לא תעשה שימוש בחומרי אריזה וכלים חד-פעמיים מפלסטיק כדי להגן על החי במימי הים והאוקינוס.

וירג'ין אינה היחידה הנוטלת חלק במגמה ההולכת ומתרחבת בקרב חברות המפעילות ציי אניות קרוז. חברות נוספות, שפועלות בתחום, ערות לסוגיית איכות הסביבה ולזיהום שיוצרים הכלים החד-פעמייים מפלסטיק. חלקן כבר נקטו צעדים ואחרות הודיעו שיעשו כן והאתר קרוזקריטיק דיווח על כך.

כבר עתה המפליגים על אניות קרניבל-קרוז-ליין יקבלו את משקאותיהם ללא קשי פלסטיק והללו יינתנו רק במידה והלקוחות יבקשו במפורש. מדיניות דומה נוקטת P&O על אוניותיה המפליגות באוסטרליה. חברות נוספות, צנועות יותר, נקטו צעדים משמעותיים יותר. Lindblad Expeditions, הפועלת בשיתוף פעולה עם נשיונל גיאוגרפיק, סילקה את הכלים החד פעמיים מסיפוניה ואילו יוניוורלד בוטיק ריבר קולקשן ביטלה בנוסף לקשי הפלסטיק גם את השימוש בבקבוקי פלסטיק חד-פעמיים.

בנוסף לוירג'ין הודיעו גם סלבריטי-קרוז ורויאל-קריביאן על כוונתן לא לעשות שימוש בכלים חד-פעמיים מפלסטיק. דיסני-קרוז-ליין תסלק את הקשים באמצע 2019 ותנקוט צעדים נוספים. קונרד ו-P&O- יעשו זאת ב-2022.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close