חדשות

CLIA: ב-2018 הפליגו 28.5 מיליון תיירי קרוז

האיגוד הבינלאומי של קווי הקרוז, פרסם את נתוני השנה שחלפה ובהם: גילם הממוצע של נוסעי הקרוז הוא 47 שנים

הביקוש להפלגות קרוז ממשיך וגדל ובשנת 2018 נרשמו 28.5 מיליון תיירים שנפשו על סיפון אוניות הקרוז בימים, באוקינוסים ובנהרות. זהו שיעור גידול קרוב ל-7% בהשוואה למספר הנוסעים ב-2017.

הגידול במספר נופשי הקרוז קרוב לנתוני הצמיחה של ענף התיירות בעולם, שהוא 6% לפי נתוני UNWTO, ארגון התיירות העולמי. גילם הממוצע של תיירי הקרוז לפי הדוח השנתי שפרסם בשבוע שעבר האיגוד הבינלאומי של קווי הקרוז הוא 47.

היעד המבוקש ביותר הם האיים הקריביים לשם הפליגו 11.3 מיליון תיירים, גידול של 6%.  משטי הים התיכון נעשים יותר ויותר פופולריים וב-2018 נרשם גידול של 8% בהפלגות ב"ים שלנו", שהוא היעד השני המבוקש ביותר עם 4 מיליון נופשים. המשטים לאלסקה צמחו ב-13% ומספר השטים לשם עבר את מיליון הנוסעים.

כצפוי, צפון-אמריקה ממשיכה להיות המקור הגדול לתיירי הקרוז. 14.2 מיליון אמריקאים וקנדים שטו בימים וזהו גידול של 9% לעומת השנה הקודמת.

ממוצע זמן השהיה המועדף על תיירי הקרוז הוא שבעה ימים ובסגמנט זה נרשם גידול של 9% בעוד במשטים שנמשכו שלושה ימים נרשם גידול של 10%.

בידיעה שפורסמה באתר טרוולמול נאמר עוד כי בקרב התיירים הבריטים אוהבי השייט הגדיל הממוצע הוא 57 וכי הגידול המרשים הוא של בני ה-70+ שם נרשם גידול של 20% במספר המפליגים.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close