חדשות

CLIA: הקרוזים לקובה ימשיכו להפליג

האיגוד הבינלאומי של קווי הקרוז פרסם הודעת הבהרה בעקבות תקנות שפרסם ממשל טראמפ בחודש אפריל

האיגוד הבינלאומי של קווי הקרוז פרסם בסוף השבוע הודעה ולפיה הפלגות אוניות הקרוז ועגינתן לחופי קובה ובנמל הוואנה יימשכו כרגיל וכמתוכנן. ההודעה נועדה להבהיר אי-בהירות שנוצרה בחודש שחלף לאור הנחיות חדשות שפרסם הממשל האמריקני. לפי ההצהרה של CLIA  ההפלגות לקובה תואמות את החוק והתקנות. אתר האינטרנט קרוזקריטיק ציטט את פרנק דל-ריאו נשיאה של נורווג'יאן קרוז שאמר: "עסקים כרגיל".

דובר מטעם משרד התיירות בהוואנה אמר בשבוע שעבר כי ארצו תשאף לעמוד בתחזית שלה ולפיה 5.1 מיליון תיירים יבקרו בקובה ב-2019, וזאת למרות המערכה שמנהלת נגדה ממשל טראמפ. בשניה שחלפה ביקרו בקובה 257,000 אמריקאים.

כפי שפורסם כבר בפספורטניוז, היועץ לבטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, הודיע ב-17.4.19 על כוונה להטיל הגבלות על ביקורי תיירים אמריקאים המבקשים לטייל בקובה. לפי ההנחיות רק ביקורי משפחות ונסיעות עסקים מסויימות היו מותרות ולא היה ברור האם משמעותן של ההנחיות היא  שסתם תיירים לא יהיו יכולים לבקר באי השכן. טרם נמסר מתי יכנסו התקנות החדשות לפועל.

מאז חודש מאי 2016 החלו אוניותיהן של כל חברות הקרוז הגדולות לפקוד את נמל הוואנה. לאחר שדונלד טראמפ התיישב בבית הלבן ממשלו שינה את הכללים ביחס לביקורים בקובה אולם לא היה בכך כדי להשפיע על מסעות הקרוז. למעשה, חברות הספנות הגדילו את היצע המסעות לאי. הצפי הוא שב-2019 יירשמו 500 עגינות של ספינות קרוז בהוואנה.

ההכרזה באה בעקבות תמיכתה של ממשלת הוואנה בשלטון של הנשיא מאדורו בונצואלה. "הכללים החדשים ימנעו זרימה של דולרים אמריקאים לקופת השלטון בקובה", אמר בולטון. ספינות הקרוז שהפליגו בנתיבי בים הקריבי החלו לעגון בנמל הוואנה לאחר שהנשיא הקודם, ברק אובמה, הקל את ההגבלות שהיו מוטלות על ביקור אזרחים אמריקאים בקובה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close