חברות

מנו רוכשת אניית קרוז משנת 1992

האניה שתיקרא פרינסס איריס מסוגלת להשיט כ-1,460 נופשים. החברה בוחנת אפשרות להחכירה לשייט במזרח הרחוק

מנו ספנות מעשירה את צי אניות הקרוז שלה בספינה חדשה שתקרא פרינסס-איריס. דובר של חברת הספנות הישראלית אישר את הידיעה לאתר קרוז-אינדסטרי-ניוז בהוסיפו כי אופן ההפעלה שלה טרם הוכרע. עוד מסר כי מנו-ספנות בוחנת אפשרויות להחכיר את האניה ללקוחות במזרח הרחוק. לחברה מגוון עסקים ביפן.

האניה שנבנתה ב-1992 מסוגלת להשיט כ-1,460 נוסעים. היא החלה את דרכה בצי של מאג'סטי-קרוז-ליין תחת השם רויאל-מאג'סטי. באחרונה היתה מוחכרת למארלה-קרוזס והפליגה תחת השם לואי-מאג'סטי. האניה עוגנת עתה באתונה והיא צפויה לעבור שיפוץ ושידרוג בטרם תחל להפליג שוב. בעבר היא שירתה גם תחת דגלי נורבגיאן-קרוז-ליין וסטאר-קרוזס.

בשנתיים שחלפו הפעילה מנו ספנות אניה אחת בלבד, הגולדן-איריס, שעל סיפונה הפליגו פחות מאלף נופשים. אניה זאת נבנתה ב-1975 והצטרפה למנו-ספנות ב-2009. ב-2017 מכרה החברה ספינה ששימשה אותה תחת השם רויאל-איריס.

מנו ספנות היא חלק מקבוצת מנו הולדינגס. עיקר פעילותה הימית היא בשינוע מטענים והובלה ימית, יצוג חברות ספנות וניהול ובעלות על אניות. הקבוצה מדורגת בדירוג בדירוג 100 הקבוצות המובילות בכלכלה הישראלית על ידי דן אנד ברדסטריט.

כתבות קשורות

Back to top button