חברות

MSC חושפת: 13 אניות 'דור חדש' ואונייה חמישית מדגם Meraviglia

עד שנת 2026 תשלים החברה את תכנית ההשקעה הענקית שלה. 5 האניות החדשות מדגם Meraviglia תופעלנה במנועי גז נוזלי טבעי חדשניים. 3 מהאניות בתהליכי בנייה מקבילים בצרפת בימים אלה. מנכ"ל החברה: "מחויבים לצמיחה מתמשכת של החברה"

חברת הקרוזים MSC ומספנת STX בסנט נאזר בצרפת חתמו על הסכם לבניית האנייה החמישית מדגם Meraviglia, האמורה להימסר לחברה ב-2023 וכקודמותיה היא תופעל במנוע כפול חדשני המוזן בגז נוזלי ותכלול רכיבים טכנולוגיים משוכללים עפ"י הסטנדרטים המתקדמים ביותר.

הודעה על הזמנת האנייה החמישית מדגם זה נמסרה אתמול בטקס חגיגי במספנה הצרפתית בהשתתפות ברונו לה מר, שר הכלכלה הצרפתי, לרגל ציון שלבים שונים בבנייה מקבילה של 3 אניות מדגם Meraviglia בימים אלה במספנה: Virtuosa, Grandiosa, Bellissima.

בטקס החגיגי אמר פיירפרנצ'סקו ואגו, יו"ר חברת הקרוזים: "ההכרזה על האנייה החמישית הנוספת מדגם ה- Meraviglia, האנייה ה-13 בתכנית ההשקעה שלנו ב-10 שנים, כשבימים אלה 3 אניות שלנו נבנות כאן במקביל, מאשרת את המחויבות שלנו לצמיחה מתמשכת של החברה".

ואגו הדגיש: "האנייה החמישית שלנו מדגם ה- Meravigliaתציג דור חדש של טכנולוגיה סביבתית, ותופעל ע"י מנועים מוזנים בגז טבעי, שיסייעו להפחתת הזיהום ולשיפור השייט. היא תצטרף ל-4 אניות שלנו, שיופעלו בגז החדשני, וזאת כחלק מהמחויבות שלנו לאיכות הסביבה באמצעות טכנולוגיות של הדור הבא".

ההסכם לבניית האנייה החמישית הנוספת ידרוש מחברת MSC השקעה נוספת של 900 מיליון אירו.

עפ"י התכנית, MSC Bellissima תושק בנמל סאות'המפטון ב-2 במרץ 2019 ו- MSC Grandiosaתושק בהמבורג בחודש נובמבר 2019. שתי האניות יציעו לאורחים שירות רב לשוני, כדי להתאימן לקהלים שונים, ונוסף למגוון החידושים ותנאי השירות והפינוק לנוסעים, הן יעלו גם הפקות חדשות של 'תיאטרון השמש'.

כתבות קשורות

Back to top button