חדשותראשי

MSC CRUISES שטה בירוק

חברת השייט בדרכה להפוך לחברה הראשונה הבינלאומית בעלת צי קרוזים המשתמשת בפחמן טבעי בזמן פעילות ימית

לקראת כניסתה לפעילות של אוניית השייט המתקדמת ביותר עד כה בעולם MSC Grandiosa – החברה מודיעה על מחויבותה להפוך לחברת הקרוזים הבינלאומית הראשונה שתשתמש בפחמן טבעי בצי האוניות שלה.

פיירפרנססקו ואגו, יו"ר MSC קרוז, אמר: "ההתמקדות שלנו בחדשנות מאז שבנינו את אוניות השייט הראשונות שלנו בשנת 2003, מבטיחה שיש לנו את אחד מהצי המודרני ביותר בים כמו גם את אחד מהביצועים הסביבתיים הגבוהים ביותר ובזכות התכנון ארוך הטווח שלנו, הדבר יאפשר לנו להשיג ירידה של 29% בעוצמת הפחמן (שיעור) בצי רחב עד 2024 לעומת 2008, ובדרך לעלות ביעד הפחתה של 40% שנקבע לשנת 2030. החזון שלנו הוא להשקיע גם בפרויקטים המספקים יתרונות קהילתיים שניתן למדוד, כמו להגן על הסביבה ולתמוך ביעדי פיתוח בר-קיימא של האו"ם. "

היו"ר הוסיף: "מכיוון שאנו מכירים בכך שהטכנולוגיה הסביבתית הימית המתקדמת ביותר של ימינו אינה מספיקה בכדי להגיע מייד לניטראליות פחמן, ההתחייבות הנוספת שאנו מקיימים היום מבטיחה כי הצי שלנו אינו תורם תרומה שלילית לשינויי האקלים, החל מה -1 בינואר 2020. אנו החברה עם מעל 300 שנות מורשת ימית ומיקוד היסטורי לטווח הארוך האופייני במיוחד לעסקים בבעלות משפחתית כמו שלנו. מבחינתנו, זהו צעד נוסף קדימה במחויבותנו ארוכת השנים להגנה על האוקיינוסים, היעדים בהם אנו מבקרים וקהילות הנמל בהן אנו נוגעים."

 

לרמת פליטה אפס. צילום: 123rf

 

MSC קרוז יצמצמו את כל פליטות הפחמן הדו-חמצני הישיר (CO2) מהפעילות הימיות של הצי שלה, באמצעות התערבות של פרויקטים לצמצום פחמן, שפותחו על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר על ידי גורמים בינלאומיים הנוקטים פעולות מיידיות בנושא פליטת גזי חממה. כל עלויות הצמצום וכן כל פריטים נלווים אחרים יכוסו ישירות ובמלואם על ידי החברה.

המחויבות של MSC Cruises לספק פעולות לרמת פליטה אפס כוללת גם התמקדות ספציפית ביעילות אנרגטית ובהיבטים אחרים של פעולותיה מקצה לקצה מעבר לפליטות. בפרט, מאז 2017 כל הספינות החדשות של MSC Cruises מצויידות במתקני כוח מספינה לחוף, תכונה שתאפשר לאוניות שייט להגיע מייד ל"פליטת אפס" בכל נמל שמאפשר טכנולוגיה כזו. אפשרות זו תספק תועלת כוללת גדולה עוד יותר כאשר המקור האולטימטיבי לכוח החוף הוא מתחדש.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close