חדשותראשי

NCLH נפרדת מקנוט קלוסטר, חלוץ תעשיית הקרוזים וממייסדי החברה, שהלך לעולמו בגיל 91

אולם הנוסעים המרכזי של הטרמינל החדש של החברה בפורט מיאמי ייקרא על שמו. בנוסף, הכריזה החברה על הענקת פרס שנתי לחדשנות לעובד חברה שיבחר מבין צוות האוניות ועובדי החוף ויוכיח בעשייתו חדשנות

נורוויג'ן קרוז ליין אחזקות בע"מ נפרדה השבוע (20 בספטמבר 2020) מאחד ממייסדיה, קנוט קלוסטר, שנפטר בגיל 91.
לזכרו, החליטה החברה כי אולם הנוסעים המרכזי בטרמינל של NCLH שעתיד להיפתח בפורט מיאמי, ייקרא על שמו של קנוט קלוסטר, חלוץ תעשיית הקרוזים וממייסדי החברה.

"אנו עצובים מאוד על האובדן של איש החזון, שייסד לא רק את החברה שלנו, אלא את התעשייה כולה", אמר נשיא ומנכ"ל נורוויג'ן קרוז ליין אחזקות בע"מ, פרנק דל ריו. "קנוט היה חלוץ שהקדים את זמנו בענף שלנו. הוא בחן כל הזדמנות להיות בחזית ולפרוץ גבולות. התשוקה שלו הייתה מעבר להפלגה, עם תרומות רבות למטרות חברתיות, תרבותיות, הומניטריות וסביבתיות ברחבי העולם."

ההשפעה של קלוסטר על החברה והתעשייה כולה היא דרמתית. החל משנת 1966, הוא הציע הפלגות מעגליות מנמל מיאמי, המתהווה באותה העת, על גבי ספינת M/S Sunward עם קיבולת של 550 נוסעים בלבד, ובכך מימש את הדרישה הגוברת של האמריקאים לנסיעות בינלאומיות, תוך יצירת תעשיית הקרוזים המודרנית המוכרת לנו כיום. החידושים שלו נמשכו בייסוד האי הפרטי הראשון של התעשייה באיי הבהאמה, והשקת ספינת הענק הראשונה של התעשייה "נורבגיה" באיים הקריביים.

קנוט קלוסטר. צילום: יחצ NCL

קלוסטר נולד באוסלו שנורבגיה בשנת 1929, והיה לראש חברת הספנות של משפחתו כבר בגיל צעיר. במטרה לגוון, הוא הרחיב את הפעילות כך שתכלול הפלגות לגיברלטר ומרוקו, שהסתבכו באירועים גיאופוליטיים באזור. יום אחד הוא קיבל הודעה מקרית מטד אריסון, איש עסקים ישראלי- אמריקאי, שהזמין אותו להגיע למיאמי לבחון את האזור בתקווה להרחיב את פעילות ספינת ה M / S Sunward שלו לאיים הקריביים.
מסלולי ההפלגה מנורבגיה ולקאריביים החלו במהרה וכבר בדצמבר 1966, המסע הראשון ממיאמי, פלורידה לנסאו, איי בהאמה, יצא, וכך נפתח לו עידן חדש בענף הקרוזים.
למרות היותו דומיננטי בתעשייה, הוא היה ידוע בעיקר בזכות אופיו יוצא הדופן. הוא דגל באמונה שלמה כי הצלחה עסקית מתמשכת מוטלת על אחריות חברתית וסביבתית כמו על האחריות הפיננסית.

בנוסף להערכתו העמוקה והדאגה לאיכות הסביבה, קלוסטר האמין בערך חיי אדם. עם צוות מגוון ובין לאומי, הוא פיתח תרבות של הכלה והבנה על ספינותיו. על מאמציו הוא קיבל אישור מהאו"ם להניף את דגלם על גבי התורן של ספינת "נורבגיה".

דל ריו הוסיף, "המורשת של קנוט קלוסטר חיה לאורך כל חיי ענף הקרוזים עם כל ספינה חדשה שמושקת וכל חידוש חדש שמוצג. בגאווה רבה ובתחושת אחריות אדירה אנו ממשיכים בחזון שיצר לפני שנים רבות. טרמינל הנוסעים החדש של חברת NCLH בנמל מיאמי, הטרמינל האייקוני והחדש שלנו בפורט מיאמי, לקח השראה מ"הספינות הלבנות" שהגדירו את צמיחת החברה שלנו בסוף שנות השישים, כך שראוי שהטרמינל המרכזי בנמל מיאמי ייקרא טרמינל קלוסטר לזכרו."

בנוסף, דל ריו הכריז בשם החברה על הענקת פרס שנתי לחדשנות בגובה 10,000$ לעובד חברה שיבחר מבין צוות האוניות ועובדי החוף אשר יוכיח בעשייתו חדשנות. "תרומתו הגדולה ביותר של מר קלוסטר לחברה שלנו ולתעשייה הייתה נטייתו לחדשנות ואני גאה להכריז על הענקת פרס שנתי "חברי צוות קנוט קלוסטר לחדשנות", בגובה 10,000$ , לעובד חברה שיבחר מבין צוות האוניות ועובדי החוף ויוכיח בעשייתו חדשנות.”

כתבות קשורות

Back to top button